...:: zabava ::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:: zabava ::...

...:: samo opusteno ::...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Klintu Istvudu počasna Zlatna palma

Ići dole 
AutorPoruka
--little_devil--
Administrator
Administrator
--little_devil--


Ženski Broj poruka : 678
Godina : 34
Datum upisa : 05.10.2008

Klintu Istvudu počasna Zlatna palma Empty
PočaljiNaslov: Klintu Istvudu počasna Zlatna palma   Klintu Istvudu počasna Zlatna palma Icon_minitimePet Feb 27, 2009 3:16 am

Klintu Istvudu počasna Zlatna palma V125931p0

Američkom glumcu i režiseru Klintu Istvudu uručena je specijalna Zlatna palma za celokupnu karijeru, tri meseca pre početka Kanskog festivala na privatnoj ceremoniji.

Predsednik festivala Žil Žakob priznanje je Istvudu uručio u sredu, a u festivalskom saopštenju piše sa je Istvud (78) "veoma polaskan".

"Kada sam pre 39 gogina snimio svoj prvi film, niko osim Rodžera Eberta nije verovao u mene kao režisera, niko osim francuskih sineasta koji su me uvek podržavali", rekao je Istvud za magazin "Variety".

"Volim da budem u Francuskoj, ovde se osećam kao kod kuće, daleko od kuće", naveo je glumac i napomenuo da je zahvalan francuskim filmskim kritičarima koji su ga podržavali od početka režiserske karijere 1970, dok je kritika u SAD bila uzdržana.

Klint Istvud, koji je imao pet filmova prikazanih u Kanu, između ostalog prošle godine "Zamenu" a ranije "Mističnu reku" i "Bird", bio je 1994. i predsednik žirija festivala.

Američki sineasta u Francuskoj boravi povodom promocije svog novog filma "Gran Torino" u kojem igra veterana iz korejskog rata, okorelog rasistu i reakcionara.

"On je veliki umetnik, čovek koji poseduje izuzetne ljudske kvaliteta i koji je dostigao jednostavnost u glumi i režiji, svojstvenu velikim američkim autorima", izjavio je Žakob Frans presu.

Kanski festival se ove godine održava od 13. do 24. maja.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
 
Klintu Istvudu počasna Zlatna palma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
...:: zabava ::... :: ....::: DRUSTVO :::.... :: ~ Vijesti ~-
Skoči na: